Treeni miehet, kenttä 5

Treeni miehet Treenivuoroilla harjoitellaan biitsin tekniikkaa ja ne on tarkoitettu lähinnä viikkokisapelaajille, joilla perustekniikka on jo hallussa. 

Maanantain treenivuoroilla on yleensä paikalla alla ilmoitettu harjoituksen vetäjä. Ota oma pallo mukaan, jos sinulla on sellainen.

Perusharjoitus ellei muuta sovita: pari vastaanottamassa, muut syöttämässä, keskitytään eteenpäin suuntautuvaan biitsivastaanottoon ja pystysuuntaiseen passiin (oletuksena ei lyöntiä vaan paljon vastaanotto- ja passitoistoja). Hihapassissa keskitytään pitkään saattoon käsillä ja jalkatyöhön niin, että passi lähtee aina rintamasuuntaan eikä sivusuuntaan.

lmoittaudu valitsemalla Sign up. Ilmoittautumisen voi perua valitsemalla Your signup information ja Cancel signup.

Trainings are aimed at weekly game players and for other experienced players who wish to develop their beach volley skills further. Sign up by clicking tab ’Sign up’

Yhteyshenkilö: Fredrik Abbors (055-5728264) 

Date: 
Monday, 6 June, 2016 - 19:00
Location: 
Urheilupuisto
Neitsytpolku 4
Turku
Finland
60° 26' 40.326" N, 22° 15' 56.5164" E
FI

Comments

Janne Kauppila's picture

HUOM. Jos osallistujien määrä jää alle neljään, niin treeniä ei järjestetä.